MUTFAKLARIMIZDA DEMİR DÖKÜM

 

 

Demirin işlenmesi insanlık tarihinde yerini alması ile ateş ve yiyeceklerle ilişkisi de başlamış oldu. Tarih boyunca tüm medeniyetler yemeklerini demir döküm ile pişirdiler. Teknolojinin insan hayatına girmesiyle yemek pişirmek için daha hafif ürünler tercih edilmeye başlandı. Fakat doğal beslenmeye, geri dönüşüme ve enerji tasarrufuna olan bilincimiz artıkça demir döküm ürünler tekrar mutfağımızın vazgeçilmez bir parçası oldu.

 

Demir, doğadan elde edilen bir maden olduğu için demir döküm her üründe yapısı gereği doğaldır. İç yüzeyi emaye ile kaplanan demir döküm ürünler yüksek kullanım kolaylığı sağlar. Emaye, asit içeren sebze ve meyvelerin demirde paslanma yapmasını engelleyen cam astardır.

 

Demir döküm ürünlerin mutfakların önemli bir parçası olmasını sağlayan özelliği ise ısıyı kısa sürede tüm tencere veya tavanın tabanına eşit olarak yayması ve   bu şekilde pişen yemeklerin çok daha lezzetli olmasıdır. Isıyı kısa sürede yayma özelliği lezzeti ve enerji tassarufunu beraberinde getirir.

 

Demir döküm tencerelerde sağlığı pişirirsiniz. Tüm sebzeler ve etler kendi sularıyla piştiği ve teknik olarak buhar çıkışının minumumda olduğu için pişirdiğiniz yemeklerin tüm vitamin ve minarellerini korumuş olursunuz. Sağlıklı bir mutfak yaşamı için en şık parçadır.

 

Demir döküm tavalarda etin tadı bir başkadır. Eşit oranda ısınınan tavada mühürlenen et yüzeyi, tüm lezzetini içinde tutar ve harika bir lezzet deneyimi sunar.

 

Fransızların taviz vermediği mutfak kültürlerinin gözdesi yine demir döküm tencere ve tavalardır. Yaşamın hızlı akmasına aldırmayan Fransızlar için, yemek yemek hala aile ve sevdikleri insanlarla paylaşılan bir şölen niteliğindedir.

 

 

 

VOEUX MUTFAK SIRLARI;

 

Birçok farklı markanın aksine %100 cevher demirden üretilen Voeux Döküm ürünleri ile yüksek kalitenin yanı sıra sizde sonraki nesillere rahatlıkla aktarabileceğiniz dayanıklılıkta döküm tencere ve tavalara sahip olursunuz.

 

Kanserojen olmayan 4  kat parlak boya ile renklenen Voeux ürünleri, renk canlılığını hiç kaybetmeden çok uzun süre size mutfağınızda eşlik eder. Özel tasarlanan kapağı dışardan şıklık içerden ise damlacık teknolojisi ile donatılmıştır. Pişen yiyeceklerin buharının tekrar yemeğe dönmesini sağlayan bu teknoloji ile  hiçbir  vitamin ve minareli kaybetmeyen yemekler pişirebilirsiniz.

 

Yüksek ısıya dayanıklı Voeux tencere ve tavalarla ister ocak üstünde istersenizde fırın  içinde kullanabilirsiniz. Ekmekden yoğurt yapımına kadar birçok farklı yemek çeşidi için Voeux ürünlerini kullanabilirsiniz. Voeux tavanızda tatlı bile yapmak size kalmıştır.

 

Kahvaltıların vazgeçilmezi olan Voeux sahanlar ile tek başınıza bile ızgara yapmanın keyfini sürebilirsiniz. Şık nihalesi ile sahip olabileceğiniz Voeux sahanlar ile sofranızda yemeği uzun süre sıcak olarak muhafaza edebilirsiniz.

 

Bunlar bugün mutfağınızda Voeux seçmeniz için aklımıza gelen sadece birkaç sebep. Tüm lezzetleri keşfetmek size kalmış.  

 

BON APPÉTIT!